Back
Επίσκεψη στην Αλβανία πραγματοποίησαν τα μέλη των ΚΑΠΗ Κοζάνης
Τα μέλη των ΚΑΠΗ είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν και να γνωρίσουν την κουλτούρα και τον πολιτισμό της χώρας, να διασκεδάσουν και να περάσουν ένα όμορφο διήμερο.
Οι ηλικιωμένοι έχουν ανάγκη την ανθρώπινη επαφή, την παρέα, την επικοινωνία και δραστηριότητες που τους δίνουν ικανοποίηση και ευχαρίστηση, οι οποίες μπορεί να περιλαμβάνουν ψυχαγωγικές δραστηριότητες, εκδρομές, συνεστιάσεις, εκπαιδευτικές δραστηριότητες όπως και απασχόληση σε εθελοντικό ή όχι επίπεδο. Αυτοί είναι και οι στόχοι που το Τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής προσπαθεί να υλοποιήσει, μέσω των ΚΑΠΗ, για τα άτομα της Τρίτης Ηλικίας.