Back
Επίσκεψη του προέδρου του Πράσινου Ταμείου Στάθη Σταθόπουλου στην Κοβεντάρειο Δημοτική Βιβλιοθήκη Κοζάνης
Τον πλούτο της Κοβενταρείου Δημοτικής Βιβλιοθήκης Κοζάνης θαύμασε ο πρόεδρος του Δ.Σ. του Πράσινου Ταμείου, Στάθης Σταθόπουλος, στο πλαίσιο της επίσκεψής του, την Παρασκευή 10 Μαΐου 2022.
Ο κος Σταθόπουλος ανταποκρινόμενος στην πρόσκληση που του απηύθυνε ο δήμαρχος Κοζάνης, Λάζαρος Μαλούτας, ξεναγήθηκε στους χώρους και τις συλλογές της Κοβενταρείου, από την αντιπρόεδρο της Δημοτικής Βιβλιοθήκης, Δήμητρα Τσότσιου – Τσιάγια, συνοδευόμενος από την αντιδήμαρχο Τεχνικών Έργων και Μελετών, Νούλα Τουμπουλίδου.
Σημειώνεται, ότι ο πρόεδρος του Πράσινου Ταμείου βρέθηκε στην Κοζάνη με αφορμή το 1ο Διεθνές Συνέδριο για την Ηλεκτροκίνηση και την Ενέργεια, που υλοποίησε το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας.
![](/documents/10182/566878/286216333_1076647339590761_4203851011337603331_n.jpg/28be7870-fc47-4b77-a99f-dcfbdf02c1b9?t=1655276037988)