Fly fox και κουμπαράς αλληλεγγύης στο χωριό του Άη Βασίλη στο δημοτικό κήπο Κοζάνης
![](/documents/10182/126482/%CE%9B%CE%BF%CE%B3%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF+%CE%95%CE%B8%CE%B5%CE%BB%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82..jpg/ea23dc4d-c9fb-48f2-994e-92b45fdc161d)
Η Γέφυρα Διάσωσης, σαν κι εκείνες που χρησιμοποιούνται σε πραγματικές καταστάσεις, εγκαταστάθηκε από νωρίς το πρωί στο Δημοτικό Πάρκο από την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης- παράρτημα Κοζάνης και έδωσε τη δυνατότητα ειδικά στα παιδιά, να μετακινηθούν δεμένα σε σχοινιά πάνω από τη λίμνη του πάρκου του Δημοτικού Κήπου. Η εποπτεία των μελών της Ελληνικής Ομάδας Διάσωσης διασφαλίζει την ασφάλεια όλων.
Για λόγους τεχνικούς η δραστηριότητα θα επαναληφθεί Παρασκευή 21/12/2012 από 2:00μ.μ καθώς και το Σάββατο και Κυριακή 22 & 23/12/2012 από τις 11:00.
Στον ίδιο χώρο, τις ίδιες ημέρες και ώρες θα λειτουργήσει το σπίτι του Αη Βασίλη, ο οποίος θα καλωσορίζει τα παιδιά που θα έχουν τη δυνατότητα να φωτογραφηθούν μαζί του, με δική τους φωτογραφική μηχανή. Παράλληλα στο συγκεκριμένο χώρο θα υπάρχουν «Κουμπαράδες Αλληλεγγύης».