Επίσκεψη του Δημάρχου Κοζάνης στο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο
Το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Κοζάνης επισκέφθηκε την Τετάρτη 18 Μαρτίου ο Δήμαρχος Κοζάνης Λευτέρης Ιωαννίδης, όπου και συναντήθηκε με το εκπαιδευτικό προσωπικό και τους μικρούς μαθητές του σχολείου.
Ο Διευθυντής κ. Αθανάσιος Βίλδος, μετά από μία γόνιμη συζήτηση με τον Δήμαρχο, τον ενημέρωσε για τα στεγαστικά και κτιριακά, κυρίως, προβλήματα που αντιμετωπίζει η σχολική τους μονάδα και τον ξενάγησε στους χώρους του σχολείου.
![](/documents/10182/151226/_DSC9475-1.jpg/95eeded5-62a3-43c4-906b-c03288a22f31)
Από την πλευρά του, ο Δήμαρχος αναγνώρισε τις σημαντικές προσπάθειες που καταβάλλει το προσωπικό του Ειδικού Δημοτικού και δεσμεύθηκε πως η Δημοτική Αρχή θα προχωρήσει στις απαραίτητες ενέργειες για την άμεση επίλυση του σοβαρού στεγαστικού προβλήματος που το σχολείο αντιμετωπίζει, ώστε να δημιουργηθούν οι προϋποθέσεις ποιοτικής αναβάθμισης του σχολικού περιβάλλοντος.