Επιστροφή
Μήνυμα του δήμαρχου Κοζάνης για την 19η Μαΐου
![](/documents/10182/132926/.%CE%9B%CE%91%CE%96%CE%91%CE%A1%CE%9F%CE%A3+%CE%9C%CE%91%CE%9B%CE%9F%CE%A5%CE%A4%CE%91%CE%A3+%2824%29%281%29.jpg/6523e75c-4917-436d-baad-68b7fd1f937d)
Ο σεβασμός στη μνήμη των προγόνων μας δεν τελειώνει σε αυτή την ημέρα. Τους χρωστάμε την δικαίωση, την ιστορική αναγνώριση της γενοκτονίας του ποντιακού ελληνισμού. Με τη βεβαιότητα ότι η ιστορική αλήθεια είναι ο ασφαλέστερος δρόμος που οδηγεί στη συνεννόηση και την ειρήνη, εύχομαι όλες οι προσπάθειες που γίνονται προς αυτή την κατεύθυνση να στεφθούν με επιτυχία.
Λάζαρος Μαλούτας
Δήμαρχος Κοζάνης